Część I

Tom I „ White Witch ‟

Prolog
W prologu poznajemy historię rodziny McIntire. W 1861 roku Katniss- ta rozsądna i najstarsza, Katherine i Damon- obłudne, nie szanujące żadnych praw bliźnięta, Caroline- optymistka, o otwartym sercu i Tobias- typ samotnika, wraz z rodzicami- Broderykiem i Eleonor, wprowadzają się do Bornoldswick, gdzie od razu zdobywają szacunek i uznanie. Z pozoru idealna rodzina, skrywa krwawy sekret, który nie może wyjść na jaw. Bowiem w Bornoldswick panuje Rada Miasta, która wie o mrocznych tajemnicach świata i walczy z piekielnymi istotami, takimi jak wampiry. Przykrym zbiegiem okoliczności, związanym z romansem Caroline i Nicholasa, tajemnica rodziny McIntire wychodzi na jaw. Broderyk i Eleonor zostają spaleni na stosie, podczas publicznej egzekucji, a rodzeństwo postanawia rozproszyć się po świecie, aby nie spotkać się przez kolejnych sto pięćdziesiąt lat.

La Familie
Po ponad wieku rozłąki, tułania się po świecie i zdobywania nowych przyjaciół oraz wrogów, Katherine McIntire - czarna owca w rodzinie - powraca do Bornoldswick, na prośbę starszej siostry Katniss. W domu jest już reszta jej rodzeństwa. Tobias nieco wydoroślał, stał się ostry i pewniejszy siebie, a to wszystko dzięki długoletniemu pobytowi w Chicago. Caroline, wciąż tak samo piękna i uśmiechnięta, powróciła z Alaski, gdzie spędziła kilka ostatnich miesięcy. Katniss i Damon spotkali się w połowie drogi. On wracał z Nowego Jorku, a ona z Berlina. Tak szybko, jak udaje im się przybyć do dawnego domu, tak szybko rozpraszają się po nim, wciąż nie potrafiąc ze sobą rozmawiać, bez wyrzucania sobie błędów i urządzania awantur. Pierwsza kłótnia należy do Damona i Katherine.

Game on
Katherine zastaje Tobiasa w kuchni, zwieszonego nad martwym, krwawiącym ciałem. Tobias wpada w szał, nie panuje nad żądzą krwi i gniewem i atakuje ją. W ostatniej chwili udaje mu się opanować i ku jego zdziwieniu Katherine odpuszcza mu i postanawia pomóc zatuszować ślady po chwilowej utracie kontroli. Caroline postanawia odnaleźć nagrobek dawnego kochanka, Nicholasa i ostatecznie się z nim żegna. Jego widmo towarzyszyło jej przez wiele lat, odbierając jej mnóstwo szczęścia i energii. Katniss przejmuję opiekę nad zobojętniałym i neutralnym Damonem. Poznaje go z Erin, miejscową czarownicą, która jest córką jednej z założycielek miasta. Katniss chce dowiedzieć się wszystkiego o Radzie Miasta, która wygnała jej rodzinę z miasta, przy okazji chcąc zadbać o nowy porządek. Erin zgadza się, dyktując im kilka warunków.

We're not all alone [ part I ]
Znudzona beznadziejnym życiem w Bornoldswick Katherine zajmuje się przeglądaniem pozostałości po dawnych czasach. Do drzwi puka młoda, speszona nastolatka i prosi o spotkanie z jej bratem, Tobiasem. Młoda dama ma na imię Beatrice i poznała się z Tobiasem dzień wcześniej, w miejscowym barze. To nieco zbuntowana, nie dogadująca się z matką dziewczyna, szukająca zajęcia na czas, w którym zwyczajnie odmawia sobie pójścia do szkoły. W napływie nagłej potrzeby zajęcia się czymś Caroline postanawia pójść na rozmowę o pracę do jedynego baru w mieście. Jego właścicielem okazuje się być młody, przystojny wdowiec- Stefano Jenkins. Obecność młodej Beatrice w domu wyprowadza z równowagi Katniss, która martwi się, że jakiekolwiek kontakty z ludźmi sprawią, że jej rodzeństwo straci nad sobą kontrolę i złamie daną Erin obietnicę. Damon nie czuje się dobrze z powrotem do cichego, niemal wymarłego Bornoldswick i spędza dużo czasu w odosobnieniu. Na wzgórzu napotyka na wnuczkę Erin, Bonnie, która od razu okazuje się być władcza, sarkastyczna i bardzo podobna do niego.

We're not all alone [ part II ]
Druga awantura w domu McIntire należy do Katniss i Tobiasa. Nawzajem wyrzucają sobie błędy, wyrażają do siebie niechęć i dopiero Caroline uświadamia ich, że coś naprawdę ważnego umknęło ich uwadze. Bowiem zdezorientowaną Beatrice zabrała z domu Katherine, pod pretekstem odwiezienia jej do miasta. Zamiast tego, zawiozła ją poza granice, aby pokazać jej dawne miejsce, do którego zwykła uciekać. Jest to polana w głębi lasu. Dziewczyny rozmawiają o wszystkim i o niczym, ale ostatecznie Katherine dostaje to, czego chciała. Żywi się krwią Beatrice, później wymazując jej pamięć i sprawiając, że nie jest niczego świadoma. Damon tłumaczy Bonnie, dlaczego jego samochód jest dla niego tak bardzo ważny- kupiła mu go siostra bliźniaczka- jednocześnie uświadamiając sobie, że nie byłby sobą, gdyby nie Katherine. Pomimo wielu obaw i wątpliwości, Katniss postanawia zapomnieć o ciężkiej przeszłości i podarować swojemu rodzeństwu czystą kartkę i nowy limit zaufania, z nadzieją, że nigdy go nie nadwyrężą. Tobias i Damon zostają oficjalnie znienawidzeni przez swoje nowe znajome- Bonnie i Beatrice.

Keep her alive
Katherine spotyka się z Beatrice, która oficjalnie stała się jej bankiem krwi. Problemem z hipnozą jest jednak to, że im częściej i dłużej się jej używa, tym bardziej ona słabnie. Tak więc Beatrice wie już, a raczej domyśla się, kim jest jej nowa znajoma. Katherine pozwala jej posiadać tą świadomość przez jakiś czas, a potem próbuje wymazać jej pamięć, jednak nastolatka prosi ją, aby zmieniła zdanie. Zanim panna McIntire zdoła wyperswadować jej ten pomysł, obie zostają otoczone przez miejscowe wilkołaki. Nieudolna próba ucieczki Beatrice kończy się pojmaniem ich obu w niewolę. Tymczasem w domu panuje chaos. Tobias i Katniss są przekonani, że Katherine robi coś złego z Beatrice i szykują się na walkę z nią, podczas gdy Caroline nie do końca wierzy w tą wersję wydarzeń. Plan rodzeństwa obejmuje zastosowanie tajemniczego serum, które skutkuje kilkugodzinną śmiercią. Caroline martwi się, że jeśli zastosuje to na swojej starszej siostrze, Katherine, to poniesie za to srogą karę. Po długich poszukiwaniach rodzeństwo dociera do polany, z której porwano ich siostrę wraz z Beatrice, a Tobias dostaje tajemniczy telefon od swojej przyjaciółki.

They keep me alive
Katherine i Beatrice znajdują się w jednym z kilku domków na starych bagnach, w głębi lasu. Obie są związane, wykończone i przede wszystkim przerażone. Jednak Katherine wciąż zachowuje zimną krew. W panowaniu nad nerwami przeszkadzają jej myśli Beatrice, która boi się rychłej śmierci z ręki istot, których istnienia nie rozumie. W chacie zjawia się blondwłosa przywódczyni wilkołaków, alfa. Wyjawia ona Katherine, że lata temu jej siostra, Katniss zawarła z nią pakt, według którego miasto i tereny do niego przyległe są pod jej władaniem. Okazuje się, ze Bornoldwick żyje pod reżimem wilkołaków, a pojawienie się na ich terenie wampirzej rodziny wzbudziło w nich gniew. Poprzez porwanie Katherine, próbują zaszantażować jej rodzinę do opuszczenia miasta. Beatrice w napływie odwagi ucieka z rąk młodego wilka i zapuszcza się w las. Ostatkami sił dzwoni do Tobiasa i chaotycznie opowiada mu o tym, co się dzieje. Rodzina szybko zjawia się im na ratunek. Na koniec dnia dochodzi do kolejnej awantury pomiędzy rodzeństwem, a Beatrice niespodziewanie traci przytomność.

Chances
Katherine wyjawia Damonowi, że pozbawiła alfę życia, odbierając wilkołakom prawowitego przywódcę. Jej brat wydaje się być niewzruszony tym faktem, ponieważ wie, że sam zachowałby się podobnie. Jego bliźniaczkę dręczą wyrzuty sumienia, z powodu stanu zdrowia młodej Beatrice, która przebywa w szpitalu. Sytuacja, do której doszło oznacza, że wilkołaki będą chciały zemsty, więc Katherine zabiera Damona do Liverpoolu, do starego znajomego, który ma im pomóc w poradzeniu sobie z problemem. W momencie, w którym Tobias postanawia wyrzucić Beatrice ze swojego życia i przestać ją narażać, okazuje się, że dziewczyna ma guza mózgu, który do tej pory nie dawał o sobie znać. Lekarze nie dają jej wielkich szans na wyleczenie się. Tobias pozwala nastolatce pamiętać o wszystkim, czego się dowiedziała, odkąd poznała jego rodzinę, chociaż nie uważa tego za dobry wybór. Erin ostrzega Katniss przed potęgą miejscowych wilkołaków i instruuje ją, aby zebrała wszystkie siły i duże wsparcie, ponieważ czeka ją ciężka walka o terytorium.

No women no ... life
W Liverpoolu, Katherine i Damon spotkają się z eleganckim, ale sarkastycznym Brethem, który jest dawnym przyjacielem kobiety i ma mieć na tyle siły, aby pomóc im w walce o Bornoldswick. W trakcie niezobowiązujących rozmów wychodzi na jaw prawdziwa historia Katherine. Okazuje się, że miała z Brethem romans, oficjalnie będąc narzeczoną jego starszego brata, Elijah. Pod wpływem manipulacji młodszego z braci posunęła się do ciężkiej zbrodni, jaką było wtrącenie matki dwójki ukochanych mężczyzn w błędne koło bólu i cierpienia, aby ostatecznie pozbawić ją życia. Od tamtej pory Katherine omijała Liverpool szerokim łukiem, aż do tego momentu. Jej negocjacje z upartym Brethem przerywa pojawienie się jego brata. Elijah, który pojechać z Kath i Damonem do Bornoldswick.

Trust me, accept me, kiss me ...
Katherine próbuje na wszelkie sposoby poradzić sobie z obecnością dawnego kochanka, Elijah. Nie jest to proste, ponieważ mężczyzna nie odstępuje jej choćby na krok. Chce jej pomagać, poznać jej nowe nawyki i przede wszystkim doszukać się w niej starej Kateriny, którą tak mocno kochał. Jej pierwsza rozmowa z Beatrice po porwaniu uświadamia ją, że nastolatka stała jej się bardzo bliska i nie ma już odwrotu- Beatrice stała się częścią ich życia, chociaż nie oznacza to niczego dobrego dla niej samej. Katherine podejmuje wyzwanie i obiecuje Beatrice, że jej brat zabierze ją na randkę.

Take me anyway 
Tobias ulega prośbom i naleganiom Katherine i postanawia zabrać chorą Tris na wypad poza miasto. Jego towarzystwo wywołuje u nastolatki wiele sprzecznych emocji. Cieszy się, jest podekscytowana, a jednocześnie obawia się, gdyż zna całą prawdę o jego naturze i wie także, że od teraz nikt nie będzie jej już traktował normalnie. Mimo wszystko otwiera się przed nim i opowiada mu zabawne anegdotki z swojego dzieciństwa. Na jaw wychodzi wiele faktów z jej życia. Jej matka jest prawniczką, jedyną w mieście i kobietą pedantyczną, władczą i nieprzyjemną. Jej ojciec jest zawodowym żołnierzem, porzucił rodzinę trzy lata wcześniej. Tobias odpowiada na kilka pytań i pokazuje Tris tatuaż na plecach. Pomiędzy ich dwójką dochodzi do intymnej sytuacji, która ostatecznie kończy się na spędzeniu czasu w swoich objęciach.

Hexe
Katniss, Katherine i Elijah wychodzą na zwiad po lesie, który ma pomóc im w zorientowaniu się w położeniu wroga. Odkąd w grę weszły wściekłe wilkołaki, rodzina patroluje okolice, aby być gotowymi do walki. Wszystko idzie, podobnie jak za każdym razem, gładko, dopóki trójka bohaterów nie natrafia na zmęczonego, rannego wilka, który atakuje Katherine. Katniss decyduje o zabraniu go do domu. Rodzina zamyka wilkołaka w piwnicy, próbując zrozumieć jego zachowanie i znaki na ciele. Mężczyzna wybudza się i informuje rodzinę, że Królowa powraca na tron, aby zaprowadzić pokój pomiędzy rasami i wszyscy, którzy staną przeciwko jej pobratymcom, zginą z ręki Białej Czarownicy.

Guardian
Uwięziony w piwnicy wilkołak, Shane, nawiązuje znajomość z najstarszą z rodzeństwa, Katniss. Okazuje się, że Biała Czarownica jest w pobliżu rodziny McIntire i każda osoba, której dotykała jest naznaczona. Jedną z takich osób jest Katherine. Bonnie, miejscowa czarownica, przedstawia rodzinie historię Białej Czarownicy. Była to śmiertelniczka, która wyłoniła się z tłumu i stanęła na czele watahy wilkołaków, sprawiając, że inne rasy padły jej do stóp. Zapanował pokój, ale nie na długo, bowiem Biała Czarownica była śmiertelnie chora. Od tamtej pory powraca raz na kilkadziesiąt lat, odradza się w ciele kobiety, która dotyka kresu swego życia, aby wykonać swoją życiową misję i pogodzić wrogów. Biała Czarownica zabiera ze sobą jednego mężczyznę, jej ukochanego i oboje umierają, po dopełnieniu przeznaczenia. Jedyną śmiertelnie chorą osobą w mieście, która może być Białą Czarownicą jest Beatrice Parker.

Courage comes with time
Beatrice nachodzi pierwsza wizja z udziałem mitycznej czarownicy i ogromnego wilkołaka u jej boku. W śnie Beatrice wchodzi z szpitala i znajduje się w lesie. Słyszy, że może pomóc Rodzinie McIntire, ale może być ich zgubą. Budzi się na skraju polany, tuż obok ich posiadłości. Jest zmęczona, poraniona i przemoknięta. Rodzina szybko zabiera ją do domu. Tobias wyjawia swojej przyjaciółce prawdę, wyjaśniając treść wizji, której doznała. Z zamknięcia uwalnia się Shane, czując strach i zdenerwowanie Białej Czarownicy. Jego instynkt nakazuje mu ją bronić. Nie wie jednak, że to on jest jednym z wielu powodów jej przerażenia. Tris idzie za radą Katherine i zmusza się do spokoju, po czym przekonuje Shane'a, że rodzina nie robi jej krzywdy, przyjmuje go do kręgu swoich przyjaciół, co sprawia, że łagodnieje. W międzyczasie Caroline wysłuchuje opowieści Stefana o jego zmarłej żonie i jej bracie, którego ciała nigdy nie odnaleziono. Mężczyzna w łzach spekuluje, że być może Lukas miał szczęście i uciekł, co oznaczałoby, że był istotą nadludzką. Caroline zaczyna interesować się tą sprawą.

It is true. I have to die ...
Katherine zabiera Tobiasa i Elijah do jednostki wojskowej ojca Beatrice. Dała jej bowiem słowo, że sprawi, że ojciec przyjedzie ją odwiedzić. Ich rozmowa jednak nie idzie po jej myśli i mężczyzna zostawia ich z niczym. Katniss ma wątpliwości co do roli Beatrice w całej sprawie z wilkołakami i dowiaduje się, że tylko wybrane watahy mogą ją wyczuwać, w tym wataha Shane'a. Stefan przyjeżdża do Caroline z wizytą, informując ją, że jego matka i jej znajomi wrócili niespodziewanie do miasta. Caroline podejrzewa, że może to być wrogi sabat czarownic. Nie jest jednak w stanie o nic zapytać, ponieważ okazuje się, że Stefan odnalazł w starych aktach jej zdjęcie, sprzed ponad wieku i domaga się wyjaśnień. Caroline wymazuje mu pamięć. Damon nawiązuje nić porozumienia z Beatrice.

We have to stick together
Beatrice i Tobias zdają sobie sprawę ze swoich uczuć względem siebie. Nastolatka jest przerażona myślą, że wraz z nią ma umrzeć jej ukochany. Obwinia się za wszystko, co dzieje się dookoła niej. Elijah i Katherine oficjalnie do siebie wracają, uważając to spotkanie za drugą szansę dla ich tragicznie zakończonego związku. Katniss i Shane dowiadują się, że matka Stefana i jej znajomi to sabat, który pomaga wrogim wilkołakom i ukrywa ich, aby rodzina McIntire nie mogła odkryć ich położenia. Damon zabiera Bonnie do Londynu, gdzie oboje zostają pojmani.

Things we lost in the day you leave us
Damon i Bonnie zostają porwani przez sabat Tellex, którego główną siedzibą jest dwór królewski. Na jaw wychodzi historia, którą Damon zataił przed swoją przyjaciółką. Damon, wraz z swoją dawną miłością, Palomą, doprowadził do śmierci starszyzny Tellexu i ich przywódczyni, jednocześnie dając życie potężnemu stowarzyszeniu Strix, które od tamtej pory walczy z prawem i regułami ustalanymi przez sabaty. Damon zostaje skazany na publiczną śmierć. Bonnie zostaje porzucona w obcym miejscu, pełna strachu i obaw o przyjaciela. Katherine ma wizję związaną z problemami brata i postanawia jechać mu na ratunek.

I don't love you anymore, goodbye
Bonnie spędza dzień w siedzibie stowarzyszenia Strix, gdzie opowiada Palomie i jej przyjaciołom o sytuacji w której znajduje się Bornoldswick oraz Damon. Pomimo wspólnej historii, członkowie bractwa wahają się, czy pomoc Damonowi będzie odpowiednią decyzją. Na miejscu pojawiają się Katherine i Tobias, od razu żądając wsparcia. Paloma odmawia, czując niechęć do siostry bliźniaczki swojego dawnego ukochanego. W mieszkaniu Bonnie postanawia ochraniać rodzeństwo, podczas obicia ich brata, a z pomocą przychodzą im poszczególni członkowie Strix, których stworzycielami są Katherine i Damon. Camille, regentka sabatu Tellex traci życie z ręki swojego młodszego brata. Paloma porzuca, raz na zawsze Damona, wcześniej raniąc Bonnie i przerywając jej zaklęcie ochronne. Wraz z rodziną McInitre do Bornoldswick jedzie grupa wampirów i czarownic, która porzuca Strix na rzecz życia u boku bliźniąt.

I thought we were friends
Stefan, nieświadomy natury Caroline i jej rodziny, prosi ją o niedojrzałą przysługę- ma udawać jego narzeczoną, przed jego patetyczną matką. Po długiej rozmowie Caroline poddaje się jego argumentom i zgadza się. Podczas bankietu okazuje się, że Biała Czarownica tak naprawdę nosi imię Freya i jest boginią wikingów, jednocześnie najstarszą czarownicą zapisaną w historii. Jej powrót musi zostać wywołany poprzez silny sabat, który oddaje bogini w ofierze ciało umierającej kobiety, w tym przypadku Beatrice. W międzyczasie Beatrice spotyka się z sforą wilków, które są jej poddane i prosi ich o pomoc. Lexi, alfa watahy zgadza się i deklaruje jej swoją wierność.

I wish you
W obliczu nadchodzącej walki i problemów na tle miłosnym, jak i przyjacielskim rodzina McInitre urządza ognisko, które było dawniej rodzinną tradycją. Na przyjecie przychodzą członkowie Strix, nowi w mieście, Bonnie i nawet Beatrice. Wszyscy mają za zadanie napisać na karteczce po jednym życzeniu dla każdego z zebranych i wrzucić je do ognia, aby się spełniły. Katherine uświadamia Elijah, że nie mogą być razem, a Beatrice żegna się z Tobiasem. Bonnie wybacza Damonowi, a Katniss postanawia dać Shane'owi szansę. Wszyscy na moment zapominają o czyhającym w lesie niebezpieczeństwie.

This could be beginning... or the end 
Caroline zostaje zaatakowana przez wrogie wilkołaki, zaraz obok miejscowego szpitala, w którym znajdują się Beatrice i Tobias. W domu rodziny McIntire trwa narada na temat dalszych poczynań. Wilkołaki zaczynają okrążać posiadłość i teren walki. Elijah przyznaje, że wezwał na pomoc swojego brata Bretha, co wzbudza wściekłość w Katherine. Para wyrzuca sobie błędy i rozstaje się. W tym samym czasie Tobias zauważa, że odcięto mu kontakt z światem zewnętrznym, a szpital opustoszał. Zostaje zaatakowany przez wilkołaka, ale pokonuje go ojciec Beatrice, który okazuje się być łowcą.

Take my place on earth and live 
Podczas walki Erin i jej pomocnice z Strix ukryte są w Domu Luster, skąd ochraniają walczących sojuszników. Na polu bitwy pada bez życia Hector, który wraz z siostrą, Damonem i Katherine bronią wrót posiadłości. Ukąszona przez wilkołaka, cierpiąca Aya prosi Elijah o litość, a ten zgadzając się zabija ją. Caroline zostaje uwięziona przez Grethel. Na ratunek przychodzi jej Marcel, który pokonuje pilnujące ją wilkołaki. Stefan wypuszcza Caroline z celi, a ta wraz z przyjacielem idzie na poszukiwania jego matki aby przerwać rytuał. Beatrice trafia między świat żywych i umarłych, czekając bezczynnie, aż Grethel i jej sabat oddadzą jej ciało potężnej Freyi. Spotyka Erin, która decyduje się oddać jej swoje miejsce na ziemi. Caroline przerywa rytuał, zabijając dwanaście czarownic. Wilkołaki wycofują się, walka dobiega końca.

Epilog
Shane i Katniss, wraz z resztą wilków odnajdują i zbierają ciała poległych, aby wyprawić im zbiorową ceremonię pogrzebową. Eva i reszta członków stowarzyszenia Strix postanawiają wyjechać do Liverpoolu z Elijah i jego młodszym bratem. W Bornoldswick pozostaje rodzina McIntire i nieliczni przyjaciele, jak na przykład Marcel. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz